Laureaci i Wyróżnieni XIV Edycji wyłonieni!

Byv8Wa7pX

Laureaci i Wyróżnieni XIV Edycji wyłonieni!

Decyzją Jury Konkursu zostali wybrani laureaci i wyróżnieni XIV Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”.

Prezentujemy listę Laureatów, Wyróżnionych oraz Przedłużających znak w XIV Edycji Konkursu:


Kategoria: SAMORZĄD PRZYJAZNY ŚRODOWISKU:

Podkategoria: Gmina Przyjazna Środowisku

Laureaci:

  • Urząd Gminy i Miasta Kleczew
  • Gmina Świdnica

Przedłużenie znaku:

  • Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny
  • Urząd Gminy i Miasta w Czerwieńsku

Podkategoria: Powiat Przyjazny Środowisku

Przedłużenie znaku:

  • Urząd Miasta Legnica

Podkategoria: Sołectwo Przyjazne Środowisku

Laureaci:

  • Sołectwo Gruszczyn – Gmina Swarzędz
  • Sołectwo Jarosławiec Dolny – Gmina Sitno
  • Sołectwo Krzykosy – Gmina Kłodawa
  • Sołectwo Opypy – Gmina Grodzisk Mazowiecki
  • Sołectwo Ossów – Gmina Wołomin
  • Sołectwo Paczkowo – Gmina Swarzędz

Przedłużenie znaku:

  • Sołectwo Pomarzany Fabryczne – Gmina Kłodawa

Podkategoria: Związek Przyjazny Środowisku

Przedłużenie znaku:

  • Związek Gmin Ziemi Gorlickiej

Nagrody specjalne:

  • Gmina Wierzchosławice
  • Miasto Ząbki
  • Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju
  • Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu

Kategoria: PRZEDSIĘBIORSTWO PRZYJAZNE ŚRODOWISKU:

Podkategoria: Firma Przyjazna Środowisku

Laureaci:

  • Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. – Legnica
  • ING Bank Śląski S.A. – Katowice
  • BYŚ-Wojciech Byśkiniewicz – Warszawa
  • Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Przedłużenie znaku:

  • Browar w Leżajsku
  • TESCO Polska
  • Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie
  • McDonald’s Polska Sp. z o.o.

Podkategoria: Produkt Godny Polecenia

Laureat:

  • New Energy Transfer S.A. – Warszawa

Kategoria: PROMOTOR EKOLOGII:

Laureaci:

  • Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego – Poznań
  • Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie
  • Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łopuchówko
  • Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu
  • Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami ”MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim
  • Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o. o.
  • Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie
  • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej
  • Zespół Szkół nr 1 im. Karola Admieckiego w Sanoku

Wyróżnieni:

  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie
  • Gimnazjum nr 10 im. I. J. Paderewskiego w Gliwicach
  • Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Małego Powstańca w Warszawie

Wyróżnienie specjalne:

  • Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie

Przedłużenie znaku:

  • Ogród Zoobotaniczny w Toruniu
  • Chorągiew  Kujawsko-Pomorska ZHP Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy
  • Hufiec Koło Związku Harcerstwa Polskiego
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich
  • Miejskie Przedszkole nr 10 w Częstochowie
  • Przedszkole Miejskie nr 6 im. Wandy Chotomskiej w Toruniu
  • Przedszkole Miejskie w Szczawnie Zdroju
  • Publiczne Gimnazjum  im. Jana Patrzyka w Lipinkach
  • Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim
  • Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej
  • Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu
  • Zespół Szkół w Przykonie
  • Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
  • Zespół Szkół Ekonomiczno- Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie
  • Gimnazjum nr 2 im. Marii Skłodowskiej Curie w Nowej Rudzie
  • Urząd Gminy Dopiewo
  • Wydział Zarządzania Politechnika Lubelska
  • Szkoła Podstawowa im. Miry Stanisławskiej -Meysztowicz w Żdżarach
  • Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu

Kategoria: MECENAS POLSKIEJ EKOLOGII:

  • Nadleśnictwo Strzałowo Strzałowo
  • Przedszkole Miejskie  nr 8 im. J. Awgulowej w Toruniu
  • ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA
  • Gimnazjum nr 3 im. „Przyjaciół Ziemi” w Łaziskach Górnych
  • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole
  • Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy
  • Przedszkole nr 86 „Tęczowy Świat” w Poznaniu
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie

EUROPEJSKA NAGRODA EKOLOGICZNA:

Podkategoria „Samorząd”

  • Gmina Lipinki
  • Gmina Moszczenica

Podkategoria „Przedsiębiorstwo”

  • Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. – Legnica
Byv8Wa7pX

Nominaci XIV Edycji wybrani!

Spośœród wszystkich nadesłanych wniosków Jury Konkursu na posiedzeniu w dniu 19 kwietnia 2013 r. wybrało Nominatów XIV Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „PrzyjaŸźni ŚŒrodowisku”!

Lista podmiotów, które przechodzą do II etapu Konkursu:

Kategoria „Samorząd Przyjazny Środowisku”

Podkategoria „Gmina Przyjazna Środowisku”

1.    Urząd Gminy i Miasta Kleczew
2.    Gmina Świdnica

Podkategoria „Sołectwo Przyjazne Środowisku”

1.    Sołectwo Gruszczyn – Gmina Swarzędz
2.    Sołectwo Jarosławiec Dolny – Gmina Sitno
3.    Sołectwo Krzykosy – Gmina Kłodawa
4.    Sołectwo Opypy – Gmina Grodzisk Mazowiecki
5.    Sołectwo Ossów –Gmina Wołomin
6.    Sołectwo Paczkowo – Gmina Swarzędz

Kategoria „Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku”

Podkategoria „Firma Przyjazna Środowisku”

1.    Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. – Legnica
2.    ING Bank Śląski S.A. – Katowice
3.    BYŚ-Wojciech Byśkiniewicz – Warszawa
4.    Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Podkategoria „Produkt Godny Polecenia”
1.    New Energy Transfer S.A. – Warszawa

Kategoria „Promotor Ekologii”

1.    Szkoła Podstawowa w Parczewie
2.    Przedszkole Publiczne nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim
3.    Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego – Poznań
4.    Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie
5.    Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łopuchówko
6.    Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach
7.    Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew OPP – Ruda Śląska
8.    Zespół Szkół Publicznych  w Tarnowcu
9.    Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu
10.    Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie
11.    Publiczne Gimnazjum z Oddziałami  Integracyjnymi nr.1 im. Jana Kochanowskiego w Pionkach
12.    Przedszkole Publiczne w Skrzyszowie
13.    Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami ”MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim
14.    Gimnazjum nr 10 im. I. J. Paderewskiego w Gliwicach
15.    Publiczna Szkoła Podstawowa w Janikowie
16.    Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Małego Powstańca w Warszawie
17.    Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o. o.
18.    Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie
19.    Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej
20.    Zespół Szkół nr 1 im. Karola Admieckiego w Sanoku

Kategoria „Europejska Nagroda Ekologiczna”

Podkategoria „Samorząd”

1.    Gmina Lipinki
2.    Gmina Moszczenica

Podkategoria „Przedsiębiorstwo”

1.    Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. – Legnica

Byv8Wa7pX

Województwo Podkarpackie Partnerem Organizacyjnym Konkursu

Decyzją Pana Marszałka Mirosława Karapyty, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego włączył się w organizację Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” w charakterze Partnera Organizacyjnego.

Byv8Wa7pX

Rusza XIV Edycja Konkursu!

Biuro Organizacyjne Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” informuje, iż można już nadsyłać wnioski do XIV Edycji Konkursu.

Więcej informacji o nowej edycji,  a także szczegółowy harmonogram czasowy znajdą Państwo tutaj .

Byv8Wa7pX

Spotkanie Pierwszej Damy z Narodową Radą Ekologiczną

27 marca br. Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska spotkała się z członkami Narodowej Rady Ekologicznej, której jest Przewodniczącą. Pierwsza Dama, podziękowała uczestnikom spotkania za trud jaki wkładają w prace w Narodowej Radzie Ekologicznej,  popierając i propagując w ten sposób działania proekologiczne w Polsce.

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim było okazją do podsumowania XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” odbywającego się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, a którego najwyższym organem jest Narodowa Rada Ekologiczna.

Anna Komorowska wręczyła Podziękowania dla członków Narodowej Rady Ekologicznej, a także partnerów organizacyjnych Konkursu „Przyjaźni Środowisku”.

Byv8Wa7pX

Przesłanie Pierwszej Damy do uczestników Gali Laureatów

Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska pogratulowała laureatom i wyróżnionym w XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. Przesłanie wideo zostało wyemitowane podczas Gali Laureatów i Wyróżnionych, która odbyła się 10 lutego w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Laureaci i wyróżnieni XIII Edycji zostali wyłonieni decyzją Narodowej Rady Ekologicznej pod przewodnictwem Anny Komorowskiej.

Na piątkowej uroczystości wzięli udział przedstawiciele Prezydenta RP: Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Dariusz Młotkiewicz i Doradca Prezydenta RP Henryk Wujec.

Byv8Wa7pX

Gala Laureatów i Wyróżnionych XIII Edycji

10 lutego 2012 r. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się Gala Laureatów i Wyróżnionych XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. Podczas Gali wręczone zostały statuetki i certyfikaty dla nagrodzonych w kończącej się edycji.

Tytuł „Gminy przyjaznej środowisku” przypadł 3 samorządom. Wybrano też 4 „Firmy przyjazne środowisku”.

15 tytułów i 3 wyróżnienia przyznano szkołom i przedszkolom i stowarzyszeniom w kategorii „promotor ekologii”. Tytułami „Mecenas polskiej ekologii” wyróżniono 18 firm, szkół, stowarzyszeń i samorządów. 6 firm uzyskało laur Europejskiej Nagrody Ekologicznej.

Ponadto kilkudziesięciu podmiotom zostało przedłużone prawo używania znaku na kolejny rok w każdej z kategorii.

Do zgromadzonych laureatów i uczestników za pośrednictwem telebimu zwróciła się małżonka prezydenta Anna Komorowska. – Liczba wniosków, które spłynęły, pokazuje, że ochrona środowiska stała się wśród nas, Polaków, tematem ważnym. (…) Wciąż jest jednak wiele do zrobienia. Jesteśmy na początku drogi, na której końcu jest czyste środowisko – podkreśliła prezydentowa, pełniąca funkcję Przewodniczącej Narodowej Rady Ekologicznej, najwyższego organu Konkursu i decydującej o wyborze Laureatów i Wyróżnionych.

Byv8Wa7pX

Laureaci i Wyróżnieni XIII Edycji wyłonieni!

Decyzją Narodowej Rady Ekologicznej, zostali wybrani laureaci i wyróżnieni XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Uroczysta Gala, podczas której wręczone zostaną statuetki i certyfikaty odbędzie się 10 lutego w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

Prezentujemy listę Laureatów, Wyróżnionych oraz Przedłużających znak w XIII Edycji Konkursu:

Kategoria: SAMORZĄD PRZYJAZNY ŚRODOWISKU:

Podkategoria: Gmina Przyjazna Środowisku

Laureaci:

•    Gmina Kleszczów
•    Gmina Tarczyn
•    Gmina Miasta Sopotu

Przedłużenie znaku:

•    Urząd Gminy i Miasta w Czerwieńsku
•    Urząd Gminy Gorzyce

Podkategoria: Powiat Przyjazny Środowisku

Laureat:

•    Powiat Gostyński

Przedłużenie znaku:

•    Urząd Miasta Legnica
•    Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Podkategoria: Sołectwo Przyjazne Środowisku

Laureat:

•    Sołectwo w Tarnowcu – woj. podkarpackie
•    Sołectwo Barłogi – woj. wielkopolskie
•    Sołectwo Pomarzany Fabryczne – woj. wielkopolskie

Podkategoria: Samorząd Bez Azbestu

Laureat:

•    Gmina Tarczyn

Przedłużenie znaku:

•    Urząd Gminy Sitkówka Nowiny

Podkategoria: Związek Przyjazny Środowisku

Przedłużenie znaku:

•    Związek Gmin Ziemi Gorlickiej

Kategoria: PRZEDSIĘBIORSTWO PRZYJAZNE ŚRODOWISKU:

Podkategoria: Firma Przyjazna Środowisku

Laureaci:

•    Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A.
•    HOLDIKOM S.A. Ostrów Wielkopolski
•    Browar w Leżajsku
•    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Śremie Sp. z o.o.

Przedłużenie znaku:

•    TESCO Polska
•    Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie
•    Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO Sp. z o.o. Ostróda
•    KOM-EKO S.A. Lublin
•    Mc Donald’s

Podkategoria: Produkt Godny Polecenia

Laureaci:

•    TERMO EKO ENERGIA Sp. z o.o. Chrzanów

Przedłużenie znaku:

•    SIGMA S.A. w Jastkowie

Podkategoria: Technologia Godna Polecenia

Wyróżnieni:
•    Zakład Robót Sanitarnych Sanator BIS s.c.

Kategoria: PROMOTOR EKOLOGII:

Laureaci:

•    Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce
•    Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu
•    Hufiec Koło Związku Harcerstwa Polskiego
•    II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich
•    Lasy Państwowe Nadleśnictwo Turek
•    Ogród Zoobotaniczny w Toruniu
•    Przedszkole Miejskie nr 6 im. Wandy Chotomskiej w Toruniu
•    Przedszkole Miejskie w Szczawnie Zdroju
•    Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Patrzyka w Lipinkach
•    Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku
•    Urząd Gminy Dębica
•    Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim
•    Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej
•    Zespół Szkół w Przykonie
•    Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce

Wyróżnieni:

•    Miejskie Przedszkole nr 10 w Częstochowie
•    Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach
•    Przedszkole nr 15 w Koszalinie

Przedłużenie znaku:

•    Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
•    Gimnazjum nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Nowej Rudzie
•    Przedszkole nr 86 Tęczowy Świat w Poznaniu
•    Wydział Zarządzania  Politechnika Lubelska
•    Przedszkole Publiczne w Tarnowcu
•    Szkoła Podstawowa nr 18 im. Franciszka II Rakoczego w Elblągu
•    Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie
•    Szkoła Podstawowa im. Miry Stanisławskiej – Meysztowicz w Żdżarach
•    Urząd Gminy Dopiewo
•    Przedszkole Miejskie nr 8 w Toruniu im. J. Awgulowej
•    Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej
•    ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.
•    Gimnazjum nr 3 w Łaziskach Górnych
•    Nadleśnictwo Strzałowo
•    Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole
•    Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie

Kategoria: MECENAS POLSKIEJ EKOLOGII:

•    Toyota Motor Industries Poland Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice
•    Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
•    Starostwo Powiatowe w Polkowicach
•    Szkoła Podstawowa nr 11, im. Pabla Nerudy Toruń
•    Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koło w Gaju
•    Samorządowe Przedszkole Nr 2 Międzyrzec Podlaski
•    Przedszkole  Miejskie nr 9 w Legionowie
•    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie
•    Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy
•    Stowarzyszenie SOPEL Będzin
•    Szkoła Podstawowa w Sarbicach
•    Nadleśnictwo Grodziec
•    Urząd Miasta Bydgoszczy
•    Urząd Gminy Lubartów
•    Urząd Miasta Lublin
•    Urząd Miejski w Zdzieszowicach
•    Urząd Gminy Przechlewo
•    Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny
•    Urząd Gminy Dopiewo

EUROPEJSKA NAGRODA EKOLOGICZNA:

•    SANITEC Koło Sp. z o.o.
•    PKN Orlen S.A.
•    H. CEGIELSKI – POZNAŃ S.A
•    Bauer GmbH
•    Gmina Gorlice
•    Gmina Lipinki

Byv8Wa7pX

Dokumentacja fotograficzno – filmowa z Gali Laureatów

10 lutego 2012 r. odbędzie się Gala Laureatów i Wyróżnionych XIII Edycji Konkursu „Przyjaźni Środowisku”. Informujemy, iż Biuro Organizacyjne Konkursu zawarło umowę na oprawę fotograficzną i filmową Gali z Firmą „Kadr – Foto – Film” p. Tadeusza Koniarza.

„Kadr- Foto – Film” oferuje profesjonalną dokumentację filmowo – fotograficzną, służącą promocji firm i przedsiębiorstw Przyjaznych Środowisku, a także samego Konkursu.

Każdy z uczestników Gali zostanie sfotografowany i sfilmowany w momencie wręczania nagród. Imprezę będzie obsługiwało trzech kamerzystów oraz dwóch fotografów.

Informacji, zamówień i rezerwacji serwisu fotograficzno-filmowego można dokonywać pod adresem hors@poczta.okay.pl oraz pod numerami telefonów 601-770-484 lub 14 692-41-12.

Byv8Wa7pX

Województwo Kujawsko-Pomorskie Partnerem Organizacyjnym Konkursu

Decyzją Pana Marszałka Piotra Całbeckiego Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiegowłączył się w organizację Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” w charakterze Partnera Organizacyjnego.