Gala Laureatów i Wyróżnionych XIII Edycji

Byv8Wa7pX

Gala Laureatów i Wyróżnionych XIII Edycji

10 lutego 2012 r. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się Gala Laureatów i Wyróżnionych XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. Podczas Gali wręczone zostały statuetki i certyfikaty dla nagrodzonych w kończącej się edycji.

Tytuł „Gminy przyjaznej środowisku” przypadł 3 samorządom. Wybrano też 4 „Firmy przyjazne środowisku”.

15 tytułów i 3 wyróżnienia przyznano szkołom i przedszkolom i stowarzyszeniom w kategorii „promotor ekologii”. Tytułami „Mecenas polskiej ekologii” wyróżniono 18 firm, szkół, stowarzyszeń i samorządów. 6 firm uzyskało laur Europejskiej Nagrody Ekologicznej.

Ponadto kilkudziesięciu podmiotom zostało przedłużone prawo używania znaku na kolejny rok w każdej z kategorii.

Do zgromadzonych laureatów i uczestników za pośrednictwem telebimu zwróciła się małżonka prezydenta Anna Komorowska. – Liczba wniosków, które spłynęły, pokazuje, że ochrona środowiska stała się wśród nas, Polaków, tematem ważnym. (…) Wciąż jest jednak wiele do zrobienia. Jesteśmy na początku drogi, na której końcu jest czyste środowisko – podkreśliła prezydentowa, pełniąca funkcję Przewodniczącej Narodowej Rady Ekologicznej, najwyższego organu Konkursu i decydującej o wyborze Laureatów i Wyróżnionych.

About the author

v8Wa7pX administrator