Laureaci i Wyróżnieni XIII Edycji wyłonieni!

Decyzją Narodowej Rady Ekologicznej, zostali wybrani laureaci i wyróżnieni XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Uroczysta Gala, podczas której wręczone zostaną statuetki i certyfikaty odbędzie się 10 lutego w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

Prezentujemy listę Laureatów, Wyróżnionych oraz Przedłużających znak w XIII Edycji Konkursu:

Kategoria: SAMORZĄD PRZYJAZNY ŚRODOWISKU:

Podkategoria: Gmina Przyjazna Środowisku

Laureaci:

•    Gmina Kleszczów
•    Gmina Tarczyn
•    Gmina Miasta Sopotu

Przedłużenie znaku:

•    Urząd Gminy i Miasta w Czerwieńsku
•    Urząd Gminy Gorzyce

Podkategoria: Powiat Przyjazny Środowisku

Laureat:

•    Powiat Gostyński

Przedłużenie znaku:

•    Urząd Miasta Legnica
•    Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Podkategoria: Sołectwo Przyjazne Środowisku

Laureat:

•    Sołectwo w Tarnowcu – woj. podkarpackie
•    Sołectwo Barłogi – woj. wielkopolskie
•    Sołectwo Pomarzany Fabryczne – woj. wielkopolskie

Podkategoria: Samorząd Bez Azbestu

Laureat:

•    Gmina Tarczyn

Przedłużenie znaku:

•    Urząd Gminy Sitkówka Nowiny

Podkategoria: Związek Przyjazny Środowisku

Przedłużenie znaku:

•    Związek Gmin Ziemi Gorlickiej

Kategoria: PRZEDSIĘBIORSTWO PRZYJAZNE ŚRODOWISKU:

Podkategoria: Firma Przyjazna Środowisku

Laureaci:

•    Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A.
•    HOLDIKOM S.A. Ostrów Wielkopolski
•    Browar w Leżajsku
•    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Śremie Sp. z o.o.

Przedłużenie znaku:

•    TESCO Polska
•    Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie
•    Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO Sp. z o.o. Ostróda
•    KOM-EKO S.A. Lublin
•    Mc Donald’s

Podkategoria: Produkt Godny Polecenia

Laureaci:

•    TERMO EKO ENERGIA Sp. z o.o. Chrzanów

Przedłużenie znaku:

•    SIGMA S.A. w Jastkowie

Podkategoria: Technologia Godna Polecenia

Wyróżnieni:
•    Zakład Robót Sanitarnych Sanator BIS s.c.

Kategoria: PROMOTOR EKOLOGII:

Laureaci:

•    Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce
•    Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu
•    Hufiec Koło Związku Harcerstwa Polskiego
•    II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich
•    Lasy Państwowe Nadleśnictwo Turek
•    Ogród Zoobotaniczny w Toruniu
•    Przedszkole Miejskie nr 6 im. Wandy Chotomskiej w Toruniu
•    Przedszkole Miejskie w Szczawnie Zdroju
•    Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Patrzyka w Lipinkach
•    Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku
•    Urząd Gminy Dębica
•    Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim
•    Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej
•    Zespół Szkół w Przykonie
•    Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce

Wyróżnieni:

•    Miejskie Przedszkole nr 10 w Częstochowie
•    Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach
•    Przedszkole nr 15 w Koszalinie

Przedłużenie znaku:

•    Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
•    Gimnazjum nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Nowej Rudzie
•    Przedszkole nr 86 Tęczowy Świat w Poznaniu
•    Wydział Zarządzania  Politechnika Lubelska
•    Przedszkole Publiczne w Tarnowcu
•    Szkoła Podstawowa nr 18 im. Franciszka II Rakoczego w Elblągu
•    Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie
•    Szkoła Podstawowa im. Miry Stanisławskiej – Meysztowicz w Żdżarach
•    Urząd Gminy Dopiewo
•    Przedszkole Miejskie nr 8 w Toruniu im. J. Awgulowej
•    Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej
•    ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.
•    Gimnazjum nr 3 w Łaziskach Górnych
•    Nadleśnictwo Strzałowo
•    Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole
•    Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie

Kategoria: MECENAS POLSKIEJ EKOLOGII:

•    Toyota Motor Industries Poland Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice
•    Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
•    Starostwo Powiatowe w Polkowicach
•    Szkoła Podstawowa nr 11, im. Pabla Nerudy Toruń
•    Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koło w Gaju
•    Samorządowe Przedszkole Nr 2 Międzyrzec Podlaski
•    Przedszkole  Miejskie nr 9 w Legionowie
•    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie
•    Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy
•    Stowarzyszenie SOPEL Będzin
•    Szkoła Podstawowa w Sarbicach
•    Nadleśnictwo Grodziec
•    Urząd Miasta Bydgoszczy
•    Urząd Gminy Lubartów
•    Urząd Miasta Lublin
•    Urząd Miejski w Zdzieszowicach
•    Urząd Gminy Przechlewo
•    Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny
•    Urząd Gminy Dopiewo

EUROPEJSKA NAGRODA EKOLOGICZNA:

•    SANITEC Koło Sp. z o.o.
•    PKN Orlen S.A.
•    H. CEGIELSKI – POZNAŃ S.A
•    Bauer GmbH
•    Gmina Gorlice
•    Gmina Lipinki