Nominaci XIV Edycji wybrani!

Spośœród wszystkich nadesłanych wniosków Jury Konkursu na posiedzeniu w dniu 19 kwietnia 2013 r. wybrało Nominatów XIV Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „PrzyjaŸźni ŚŒrodowisku”!

Lista podmiotów, które przechodzą do II etapu Konkursu:

Kategoria „Samorząd Przyjazny Środowisku”

Podkategoria „Gmina Przyjazna Środowisku”

1.    Urząd Gminy i Miasta Kleczew
2.    Gmina Świdnica

Podkategoria „Sołectwo Przyjazne Środowisku”

1.    Sołectwo Gruszczyn – Gmina Swarzędz
2.    Sołectwo Jarosławiec Dolny – Gmina Sitno
3.    Sołectwo Krzykosy – Gmina Kłodawa
4.    Sołectwo Opypy – Gmina Grodzisk Mazowiecki
5.    Sołectwo Ossów –Gmina Wołomin
6.    Sołectwo Paczkowo – Gmina Swarzędz

Kategoria „Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku”

Podkategoria „Firma Przyjazna Środowisku”

1.    Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. – Legnica
2.    ING Bank Śląski S.A. – Katowice
3.    BYŚ-Wojciech Byśkiniewicz – Warszawa
4.    Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Podkategoria „Produkt Godny Polecenia”
1.    New Energy Transfer S.A. – Warszawa

Kategoria „Promotor Ekologii”

1.    Szkoła Podstawowa w Parczewie
2.    Przedszkole Publiczne nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim
3.    Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego – Poznań
4.    Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie
5.    Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łopuchówko
6.    Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach
7.    Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew OPP – Ruda Śląska
8.    Zespół Szkół Publicznych  w Tarnowcu
9.    Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu
10.    Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie
11.    Publiczne Gimnazjum z Oddziałami  Integracyjnymi nr.1 im. Jana Kochanowskiego w Pionkach
12.    Przedszkole Publiczne w Skrzyszowie
13.    Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami ”MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim
14.    Gimnazjum nr 10 im. I. J. Paderewskiego w Gliwicach
15.    Publiczna Szkoła Podstawowa w Janikowie
16.    Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Małego Powstańca w Warszawie
17.    Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o. o.
18.    Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie
19.    Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej
20.    Zespół Szkół nr 1 im. Karola Admieckiego w Sanoku

Kategoria „Europejska Nagroda Ekologiczna”

Podkategoria „Samorząd”

1.    Gmina Lipinki
2.    Gmina Moszczenica

Podkategoria „Przedsiębiorstwo”

1.    Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. – Legnica